Jesteśmy już po trzech spotkaniach grupy wsparcia na rzecz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w ramach projektu pn.: „Mieć wybór 5”, który został sfinansowany ze środków Gminy Kleszczów.
Pierwsze spotkanie przeprowadzone 6 kwietnia dotyczyło omówienia kwestii projektowych.
12 kwietnia odwiedziły nas przesympatyczne Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleszczowie, które poprowadziły „Spotkanie z książką” i pomimo, że było to spotkanie zapoznawcze, to dość szybko przeszliśmy do swobodnej dyskusji na temat niektórych dzieł literackich, w tym polskich noblistek Wisławy Szymborskiej i Olgi Tokarczuk.
20 kwietnia spotkaliśmy się po raz trzeci. Podczas grupy wsparcia jego uczestnicy wypowiedzieli się na temat niedostępności, barier, ograniczeń w przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami i nie tylko. To już kolejny raz, gdy ktoś prosi lub wskazuje pewne nieprawidłowości. Wszyscy doszli do konkluzji, że bardzo wiele się mówi publicznie o rozwiązaniach niby służącym potrzebującym, ale niestety rzeczywistość, nie ta z ekranów TV jest zgoła inna, bo nie do końca poważnie są traktowani ci, którzy odpowiedniej pomocy i wsparcia oczekują. Dlatego rozpoczęliśmy w Fundacji intensywne prace nad pismem/petycją, która będzie udostępniona za jakiś czas wszystkim zainteresowanym, a następnie skierowana zostanie ona do najwyższych Organów i Instytucji w Polsce.
Rozpoczęliśmy również szkolenia komputerowe na laptopie zakupionym pod realizację projektu. Szkolenie skierowane jest dla co najmniej 10 osób z różnymi niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Największym zainteresowaniem cieszy się nauka obsługi systemu operacyjnego Windows 11.
Poniżej udostępniamy wybrane zdjęcia z naszych spotkań grupy wsparcia i szkolenia komputerowego.
Udostępniamy również plakat projektowy.
Na następne spotkanie grupy wsparcia w ramach projektu zapraszamy w najbliższy czwartek (27 kwietnia) od godziny 10:00 do biura Fundacji, w budynku Kleszczowskiej Przychodni „SALUS”, przy ul. Osiedlowa 2 w Kleszczowie.
Można również się z nami skontaktować pod numerem telefonu: 794-516-168 lub drogą elektroniczną: przekraczacgranice@gmail.com







